Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nymburk získal svůj pátý titul v řadě Vote_lcap0%Nymburk získal svůj pátý titul v řadě Vote_rcap 0%
[ 0 ]

Celkem hlasů : 0

Nymburk získal svůj pátý titul v řadě Empty Nymburk získal svůj pátý titul v řadě

Příspěvek  Vinsanity Sun Jun 08, 2008 1:08 pm

Nymburští basketbalisté porazili v pátém finále play-off Geofin Nový Jičín 93:70 a po vítězství 4:1 v sérii získali pátý mistrovský titul v řadě.

ČEZ Basketball Nymburk - Geofin Nový Jičín 93:70 (22:16, 44:43, 73:54)

Po šesti a půl minutách hry vedli o dvanáct bodů - 19:7 - a šli pohodlně za jejich pátým titulem v řadě.

Po patnácti minutách vedl Nymburk díky dobré střelbě i vysokému počtu ztrát hostí už 36:25.

V této části zápasu si však šampioni začali myslet, že je rozhodnuto. Uvolnění hosté začali kousat a především díky Walkerovi se znovu dostali do hry. Poločasové skóre bylo pouze o jedinný bod.

Začátek druhého poločasu vyšel také lépe hostům, kteří se dostali do vedení 44:48. Trenér Katzurin v oddechovém čase hodně naladil své hráče na vítěznou vlnu.

Nečas trojkou vrátil Nymburku zpět vedení (52:50) a Nový Jičín se už do vedení zpátky nedostal. Posledních pět minut třetí čtvrtiny prohráli 0:19 a bylo rozhodnuto.

"Nechtěli jsme hrát další zápas," prozradil z dění na lavičce Nymburka Michal Křemen. "Řekli jsme si, co máme hrát, zodpovědně jsme bránili - a je to paráda!"

4tá čtvrtina už na pátém titulu ČEZ Basketball Nymburk v řadě nic nezměnila. Pro hráče Geofinu Nový Jičín znamenala sobotní porážka čtvrtý finálový neúspěch proti Nymburku a zisk stříbrných medailí.

"Proti Nymburku je velmi těžké hrát," řekl po zápase Robert Šarovič. "Ale jsme šťastní, že jsme se do finále dostali a uvidíme, co bude příští sezonu."

Štastný byl po utkání také nymburský kouč Katzurin. "Byla to vynikající sezona, hodná zapamatování. Nymburk kromě titulu a úspěchu v ULEB Cupu vyhrál i Český pohár a bude těžké na to navázat," řekl, než odešel se svými hráči slavit obhajobu titulu.

Nejvíce bodů: Rančík 21, Nečas 19, Sokolovský 18, Mack 11 - Walker 15, Šarovič 14, Venta 8. Rozhodčí: Zachara, Dolinek, Lukeš. Trestné hody: 21/14 - 16/15. Konečný stav série: 4:1.