BASKETBALL fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kevin Garnett

Goto down

Kevin Garnett Empty Kevin Garnett

Příspěvek  Vinsanity Thu Jun 05, 2008 1:29 pm

Superhvězdný Kevin Garnett patří k nejlepším hráčům NBA současnosti, nejlépe placený hráč ligy. Jeho předností je všestranost, které se momentálně nemůže žádný hráč rovnat. Dobře střílí, skvěle doskakuje, přivrává, blokuje, rozený lídr týmu. Jen ten titul mu stále chybí.

Garnett se narodil 19.5.1976 ve městě Mauldin. Už v dětství vykazoval nadšení a talent pro basketbal. Na střední škole ve Farragutu se okamžitě stal hlavní hvězdou týmu a vytáhl sotva průměrný tým mezi elitu středoškolské soutěže.

Garnett byl draftován v roce 1995 jako pátý v pořadí týmem Minnesota Timberwolves (draftovaný byl přímo ze střední školy, nikoliv z univerzitního týmu jak je to obvyklé. Je to jediný hráč, který byl draftovaný ze středná školy za posledních 25 let, i to dokazuje jeho talent a kvality). Hned v první sezoně dokazoval, že NBA roste nová hvězda, v útoku ještě nebyl příliš silný ale vynikal jako obránce, o tom svědčí jeho 131 bloků během první sezony, čímž vytvořil nový rekord klubu. Po sezoně byl vybrán do druhého týmu nováčků, ale jako nejmladší ze všech.

Po první sezoně už v Minnesotě věděli, že získali ideálního tzv. franchise playera (hráč kolem kterého se staví tým do budoucna). V dalších sezónách už šly jeho čísla nahoru a potvrzoval svůj vzestup mezi hvězdy NBA. Už dlouho se mu říká „Double-double machine“ (double-double – znamená pokud hráč v zápase dosáhne dvouciferných hodnot ve dvou statistických ukazatelích (body, doskoky, asistence, bloky, zisky), u Garnetta jsou to zpravidla body a doskoky) a v tomto směru je v posledních 5 sezónách jasně nejlepší. Pravidelně je v posledních seónách nejlepší v hodnocení užitečnosti po základní části, takže čistě teoreticky by měl cenu MVP získat každý rok, jenže ji získal jen v roce 2004, kdy měla Minnesota výbornou sezónu a vyhrála tabulku západní konference. Tehdy měl Garnett kolem sebe výborné spoluhráče S. Cassella a L. Sprewella a v tomto roce byl opravdu nejblíže vysněnému titulu, tým vypadl až ve finále konference s tehdy superhvězdnými Lakers. Ale Garnett měl v Minnesotě jednu velkou smůlu. Kromě již zmiňované sezóny byla Minnesota průměrným týmem a měla velké problémy se dostat do play-off, a když už se tam dostala tak vypadla v 1. kole. Bylo to proto, že vedení klubu v čele s Jimem Stackem (generální manažer) a Kevin McHalem (šéf sportovních operací) nedokázalo kolem Garnetta vytvořit dobrý tým a sám KG, i když hrál excelentně, prostě nemohl k titulu dovést tým složený z průměrných a horších hráčů. Garnett k sobě potřeboval dobrého hráče na rozehrávce, hráče co dokáže dirigovat útok a dobře střílet. Dvakrát se zdálo že by se to mohlo podařit. V roce 1996 Minnesota draftovala S. Marburyho, Garnettova dobrého kamaráda, kvalitního rozehrávače. A těmto dvou se opravdu spolu dařilo, hned v první společné sezoně dovedli tým do play-off a vypadalo to, že týmu roste skvělá dvojice co tým vytáhne. Ale po sezoně byl Marbury trochu nesmyslně vytrejdován do Phoenixu. Tak byl KG v týmu zase sám. V další sezoně však do týmu přišel Malik Sealy. A s ním opět šel tým nahoru, byl to skvělý střelec, prostě rozehrávač jakého KG potřeboval. Jenže Sealy zahynul při autonehodě, Garnett tak ztratil hráče s kterým si nejvíc rozuměl.

A tak se snažil tým vytáhnout nahoru sám, ale prostě neměl dobré spoluhráče a sezony končily zklamáním. V posledních sezonách se vždy mluvilo o jeho odchodu, ale vedení nechtělo svou hvězdu pustit, jednak to byl tahák a modla pro fanoušky a samozřejmě má Garnett extrémní marketingovou sílu (v Evropě třeba moc ne, ale ve státech je přední celebritou).

Po sezoně 2006/2007 se však změnila strategie klubu a rozběhly se jednání o přestupu. KG už měl přece jenom 31 let, klub chtěl začít stavět nový tým a tak využil možnosti KGho výhodně prodat. Garnett nakonec zamířil do Bostonu výměnou za S. Telfaira, T. Ratliffa, A. Jeffersona, R. Gomese, G. Greena práva draftu v roce 2008 a 2009 a finanční kompenzaci. Byl to největší obchod za jednoho hráče v historii. Minnesota tak získala mladé hráče (kromě Ratliffa – 34 let) pro budoucnost a tým by tak měl stát v na R. Foyem, C. Brewerovi a A. Jeffersonovi.

V týmu Bostonu se Garnett potká s hvězdami P. Piercem a R. Allenem a po jejich boku by se mohl dočkat vytouženého titulu, ale Boston musí ještě poskládat kvalitní lavičku, protože jen základní pětka to asi neutáhne. Garnett bývá často označován jako nejlepší PF v historii, můžeme jen souhlasit.

Úspěchy
- 2004 MVP ligy, 4 tituly nejlépe doskakujícího hráče
- Olympijské zlato (2000)
- Ve svých 22 letech podepsal 6-letý kontrakt na 126 milionů dolarů, v té době nejvyšší kontrakt v historii sportu
- Na své „střelecké“ ruce má tetování „Blood, Sweat and Tears“ (krev, pot a slzy)

www.osobnosti.cz
Vinsanity
Vinsanity
Admin

Poeet p?íspivku : 228
Registration date : 04. 06. 08

https://basketball.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru